Jakie gatunki marihuany są najlepsze do hodowli

Wybór odmiany nasion marihuany do uprawy jest prawdopodobnie najważniejszym momentem przed rozpoczęciem hodowli.

Na rynku dostępne są setki znanych szczepów i hybryd nasion do wyhodowania konopi do celów rekreacyjnych lub medycznych. Wybór odmiany nasion sam w sobie może wydawać się skomplikowanym zadaniem, dlatego warto poznać wybrane rodzaje.

Jakie gatunki marihuany są najlepsze do hodowli

Popularne gatunki feminizowanych nasion marihuany

Wśród najlepszych automatycznie kwitnących odmian konopi z nasion feminizowanych znajdują się odmiany takie jak Ak 47, Moby Dick, Royal Cookies Automatic i Northern Light Automatic. Odmiany kwitnące automatycznie są idealne dla początkujących hodowców, a także dla bardziej doświadczonych hodowców poszukujących szybkich zbiorów. Rosną od nasiona do kwitnienia w ciągu około ośmiu tygodni, utrzymują łatwą do utrzymania wysokość i nie potrzebują zbyt wiele uwagi. Hybrydy marihuany kwitnące automatycznie są popularne, ponieważ są zarówno szybkie, jak i łatwe w uprawie. Są one również odpowiednim wyborem, jeśli nie masz zbyt wiele miejsca na hodowlę, ponieważ nie rosną zbyt wysoko.

Hodowcy poszukujący dużych plonów powinni zapoznać się z najlepszymi odmianami nasion konopi feminizowanych. Lista obejmuje odmiany premium, takie jak Power Flower, Amnesia Haze i White Widow. Możemy również wybierać spośród wielu odmian genetycznych hybryd indica i sativa. Te odmiany wymagają zmiany cyklu życiowego, aby wymusić kwitnienie, ale zazwyczaj oferują wyższy poziom kannabinoidów i większe plony niż automatycznie kwitnące odmiany roślin. Palenie marihuany to nie tylko kwestia odurzenia. Różne poziomy aromatycznych terpenów w każdym szczepie zapewniają zupełnie inne doznania sensoryczne, jak owoce. Te szczepy oferują wyśmienity smak i używa się ich do robienia ekstraktów i produktów spożywczych, jak żelki czy ciastka.

Od stuleci konopie indyjskie są stosowane nie tylko jako włókno czy pasza dla zwierząt, ale również do leczenia. Do zastosowań medycznych można wybrać odpowiednie feminizowane nasiona marihuany, które zakupimy w sklepach online.