Tłumaczenia przez internet. Na czym to polega?

Aby zlecić tłumaczenie, nie trzeba udawać się osobiście do biura. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się obecnie usługi tłumaczeniowe przez internet. Jak można zlecić przekład online?

Czym jest tłumaczenie przez internet?

Kiedyś, aby zlecić przekładaj jakiejś treści, konieczne było udanie się do tłumacza osobiście. Teraz jednak nie jest to już konieczne, ponieważ do dyspozycji są usługi tłumaczeniowe dostępne online.

W tym przypadku klient biura przekazuje treść w formie elektronicznej jako plik lub jako link, na przykład do strony, która ma być przetłumaczona przez biuro. W związku z tym procedura odbywa się bez konieczności osobistej wizyty w biurze tłumaczeniowym.

Takie przekłady posiadają wiele zalet – są szybkie, wygodne, oszczędzają czas, a także można zlecić je w dowolnym momencie i miejscu.

Jakie tłumaczenia można zlecić online?

Przekłady online są dostępne dla wielu różnych treści, dlatego też cieszą się one dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Przez internet można wykonać:

  • tłumaczenia zwykłe – tłumaczenia treści ogólnotematycznych

  • tłumaczenia specjalistyczne – medyczne, prawnicze, techniczne i inne wymagające specjalistycznej wiedzy

  • tłumaczenia przysięgłe – dla dokumentów elektronicznych z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego albo ze zleceniem usługi online oraz dostarczeniem dokumentów za pośrednictwem poczty, kuriera

Tłumaczenia przez internet – krok po kroku

Pierwszym krokiem przy tego typu przekładach jest skontaktowanie się z wybranym biurem oraz umówienie warunków współpracy. Wiele biur posiada także specjalne systemy do zlecenia przekładów na swoich stronach.

Następnie biuro otrzymuje treść i przystępuje do pracy. Po jej wykonaniu przekazuje ono tłumaczenie klientowi w umówiony wcześniej sposób, na przykład na e-mail czy przez pocztę, kuriera.

Za usługę można zapłacić także online – przelewem na konto biura tłumaczeniowego.

Gdy potrzebne są tłumaczenia katowice to jedno z miast, gdzie również można skorzystać z usług tłumaczeniowych przez internet – bez potrzeby wychodzenia z biura lub z domu!