Elementy wykończeniowe z kamienia

Projektując naszą kuchnię pamiętajmy o właściwym wyborze blatu kuchennego. Możemy wybrać laminowany z połyskiem, jednokolorowy czy też imitujący inne materiały, takie jak kamień naturalny przykładowo marmur, kamień syntetyczny , metal, jak również różne gatunki drewna.

Niska cena oraz duża funkcjonalność jak również ogromny wybór kolorów sprawia że tego rodzaju blat będzie bardzo przyjazny w użytkowaniu. Krawędź blatu może być ścięta albo zaokrąglona. W przypadku ścięcia po zamontowaniu taką krawędź należy wykończyć drewnianą listwą, metalową lub z PCV. Można również zakupić blat z kamienia, wówczas pamiętajmy o tym że będzie on ciężki i będzie wymagał solidnych mebli, które będą w stanie go utrzymać.

Blaty kamienne wykonane z marmuru, będą bardzo ładnie wyglądały, podkreśla swoja niezwykłością urok każdej kuchni. Pamiętajmy również ze są one bardzo wytrzymałe przez co wytrzymają wiele lat.

Są odporne na wodę której w kuchni zawsze jest dużo więc doskonale będą się w niej sprawdzać. Kamień powszechnie uważany jest za wyjątkowo elegancki, trwały oraz piękny, jednak zarazem jest bardzo drogim materiałem do wykańczania wnętrz. Jednakże wiele elementów w naszym domu można wykonać z kamienia, którego cena nie będzie o wiele wyższa niż cena innych materiałów budowlanych użytych do budowy. Dawniej najczęściej używany był rodzimy piaskowiec, jednak wiele budynków wznoszonych było również z wapienia oraz marmuru. Obecnie na naszym rynku można zakupić kamienie budowlane z całego niemal świata. Z kamienia można wykonać piękne płytki marmur jest bardzo dobrym materiałem ze względu na bogatą kolorystykę i piękne wzory. Stosowane się jako okładziny ścian wewnętrznych, ale również schodów, elewacji, tarasów, obramowania okien i drzwi, posadzek, a także jako podokienniki, obudowy kominków, elementy wystroju kuchni czy łazienek oraz parapety wewnętrzne. Często do produkcji parapetów wykorzystywany jest marmur, ponieważ te kamienie są najtwardsze. W każdym wnętrzu kamień będzie sprezentował się lepiej tworzywo sztuczne, będzie również bardziej odporny na działanie czasu.