Jak wybrać doradcę kredytowego?

Różne organizacje i doradcy kredytowi mogą doradzać ludziom w sprawie pieniędzy i długów, pomagać z budżetem i oferować warsztaty zarządzania pieniędzmi. Organizacje doradztwa kredytowego są zazwyczaj organizacjami non-profit.

Zazwyczaj ich doradcy są certyfikowani i przeszkoleni w zakresie kredytów konsumenckich, zarządzania pieniędzmi i długami. Doradcy omawiają z tobą swoją sytuację finansową i pomagają opracować spersonalizowany plan rozwiązania problemów z pieniędzmi. Jeśli masz problemy ze spłatą swoich długów, doradca kredytowy może ci pomóc z radą lub zorganizować plan zarządzania długiem, aby łatwiej było go spłacić. Zazwyczaj w ramach planu zarządzania długiem dokonujesz jednej płatności na rzecz organizacji doradztwa kredytowego co miesiąc, a organizacja doradztwa kredytowego dokonuje miesięcznych płatności na rzecz każdego z wierzycieli.

W ramach planów zarządzania długiem doradcy kredytowi zazwyczaj nie negocjują żadnych obniżek należnych kwot, zamiast tego mogą obniżyć ogólną miesięczną płatność. Robią to, negocjując przedłużenia okresów, w których można spłacić pożyczkę, i prosząc wierzycieli o obniżenie oprocentowania i zniesienie niektórych opłat.

Większość doradców kredytowych oferuje usługi poprzez spotkania osobiste w lokalnych biurach, Internecie lub przez telefon. Poproś doradców kredytowych o bezpłatne informacje na temat ich usług. Renomowana firma doradztwa kredytowego powinna być gotowa przesyłać Ci bezpłatne informacje o sobie i świadczonych usługach, nie wymagając od ciebie podawania żadnych szczegółów na temat twojej sytuacji. Jeśli masz trudna sytuację finansową lub długi, których nie możesz spłacić, albo masz problem z uzyskaniem kredytu, zwróć się po pomoc do doradcy kredytowego na stronie http://www.strzylak.pl. Poszukaj doradcy kredytowego, który oferuje szereg usług, w tym doradztwo budżetowe i zajęcia z zarządzania wydatkami i zadłużeniem. Unikaj takich, którzy wybierają plan zarządzania długiem jako jedyną opcję, zanim poświęcą znaczną ilość czasu na analizę twojej sytuacji finansowej.