Park rozrywki w Krasiejowie doskonałym pomysłem na wypad dla całej rodziny

Kiedy poszukujemy miejsca gdzie możemy spędzić miło czas z całą rodziną do wyboru mamy obecnie wiele interesujących parków rozrywki.

Jest to doskonała rozrywka dla całej rodziny, parki oferują wiele atrakcji, dzięki czemu możemy spędzić w parku cały dzień nie nudząc się. Godnym uwagi parkiem jest park dinozaurów w Krasiejowie, znajdziemy tam bardzo interesujące atrakcje związane właśnie z dinozaurami. Położenie parku nie jest przypadkowe, ponieważ właśnie na tych terenach odkryto skamieniałe kości dinozaurów. Obecnie możemy oglądać w tym miejscu wykopaliska archeologiczne położone w środku muzeum pod nogami odwiedzających. W pawilonie paleontologicznym w lecie prowadzone są wykopaliska, dzięki czemu można podejrzeć archeologów przy pracy, jak również oglądać posuwające się prace. Znajdziemy tam wiele informacji na temat tych gadów, zapoznamy się z ich historią, poznamy poszczególne gatunki. Dinozaury pojawiły się po raz pierwszy między 247 a 240 milionami lat temu.

Rządziły na Ziemi przez około 175 milionów lat, dopóki 65,5 miliona lat temu nie nastąpiło wymarcie wszystkich, z wyjątkiem dinozaurów latających.

Naukowcy nie są do końca zgodni co do tego, co się stało, ale wymieranie było prawdopodobnie spowodowane uderzeniem asteroidy. Inna teoria mówi także o gigantycznej erupcji wulkanów, pył przyćmił słońce, i doprowadzić do wymierania roślin. Jak pokazują znalezione skamieniałości niektóre z bardziej zaawansowanych dinozaurów miały pióra lub podobne do piór pokrycia ciała. Park tematyczny to doskonała okazja aby zapoznać się bliżej z życiem tych prehistorycznych stworzeń. W parku możemy podziwiać bardzo realistyczne animacje, które pokazują dinozaury w ich naturalnym środowisku. Warto odwiedzić Krasiejów i ten niezwykły park rozrywki, to rozrywka dla wszystkich, z pewnością jest to miejsce które uczy nas wiele o tych wspaniałych stworzeniach, ich zwyczajach, można także zobaczyć jak wyglądały dzięki animacjom komputerowym.