Urlop w Krynicy Morskiej. Co warto wiedzieć?

Krynica Morska

Krynica Morska to niewielkie miasteczko znajdujące się na Mierzei Wiślanej. Dzięki malowniczemu położeniu, rozbudowanej infrastrukturze i dostępowi do morza co roku przyciąga tysiące turystów. Nic dziwnego – z łatwością znajdziesz tu zarówno smaczne jedzenie, atrakcje dla najmłodszych, miejsce do plażowania, jak i dogodne noclegi. Morze wzywa! Sprawdź, co warto zobaczyć w tej miejscowości, zanim zarezerwujesz apartamenty Krynica Morska.

Krynica Morska w całości podlega pod teren Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Znajduje się między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Działa tu port morski i letnie kąpielisko o długości 1950 m (sezon kąpielowy ustalono od 24 czerwca do 31 sierpnia). Piaszczysta plaża jest obszerna i bardzo czysta, a tereny bardziej oddalone od wody są porośnięte lasem sosnowo-bukowym. Komfortowe noclegi nad morzem docenią zaś zarówno podróżujący z czworonogiem, jak i preferujący weekend we dwoje.

Krynica Morska – apartamenty i atrakcje

W Krynicy Morskiej znajduje się wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Warto zwrócić uwagę m.in. na:

  • Latarnię morską – mierzącą 26,5 metra wysokości wieżę, która w latach 50. stanęła na miejscu latarni zniszczonej w wyniku działań wojennych.
  • Wielbłądzi Garb – najwyższą stałą wydmę w Europie (ma 49,5 metra wysokości).
  • Lunapark – działające latem centrum rozrywki z karuzelami, automatami do gry, samochodzikami itp.
  • Ulicę Teleexpresu – jedyną w Polsce ulicę z nazwą pochodzącą od audycji telewizyjnej.
  • Plażę – coś dla siebie znajdą zarówno ci, którym nie przeszkadzają większe tłumy, jaki i zwolennicy bardziej kameralnego odpoczynku. Obszerna, strzeżona plaża ma szerokość nawet 500 m, ale równie duży obszar zajmują plaże o dzikim charakterze. W okolicach Piasków mieści się też… plaża naturystów.
  • Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej – niewielki rezerwat przyrody, w którym można oglądać naturalną buczynę pomorską liczącą sobie aż 150 lat oraz sosny, świerki, garby, olchy czarne i inne.
  • Bajkolandia – to gratka dla najmłodszych, którzy mogą spędzić tam długie godziny w basenie z piłkami, na zjeżdżalniach czy w domku do góry nogami.
  • Muzeum Bursztynu – z unikatowymi bryłami bursztynu bałtyckiego. Podczas wizyty w obiekcie można dowiedzieć się m.in., jak rozpoznać prawdziwy bursztyn.

Noclegi morze – Krynica Morska

Krynica Morska ma bardzo bogate zaplecze noclegowe. Znajdują się tu liczne kempingi, pensjonaty i hotele. Warto zwrócić uwagę również na apartamenty Krynica Morska – oferta obejmuje zarówno obiekty położone w pobliżu plaży oraz lasu, jak i te zlokalizowane bliżej centrum. W apartamentach do dyspozycji gości jest nie tylko miejsce do spania, lecz także komfortowa łazienka, w pełni wyposażony aneks kuchenny i miejsce parkingowe.