Czym się kierować, wybierając zlewozmywak do kuchni?

Ładnie urządzona kuchnia może spowodować, że nawet osoby nienawidzące gotowania i przesiadywania w tym miejscu domowego zacisza, będą chciały tam przebywać.

Warto kuchnię urządzić w taki sposób, o jakim zawsze marzyliśmy. Jeśli od dłuższego czasu marzyło się nam posiadanie mebli w stylu nowoczesnym, z dodatkami aluminium, chromowanych nóg meblowych oraz akcesoriów, czy witryny podświetlane lampkami halogenowymi, warto projekty kuchni wzbogacić o te właśnie elementy. Czasem wydaje nam się, że spełnienie naszych marzeń będzie nas wiele kosztowało. Jednak konkurencyjność rynku rządzi się swoimi prawami. Ceny muszą być ustalone tak, by przyciągały klientów, a nie ich odstraszały. Dlatego też, meblując mieszkanie, warto udać się do projektanta mebli kuchennych, który profesjonalnie wykona projekt kuchni. Wiele ich można również znaleźć w katalogach tematycznych. Znajdą się tam z pewnością projekty, które choć częściowo spodobają się każdemu. Nie trzeba urządzać kuchni dokładnie jak nakazuje katalogowy projekt, lecz może być on tylko inspiracją do stworzenia czegoś nowego. Jest bardzo wiele wykonanych z różnego tworzywa zlewozmywaków. Mogą być zlewozmywaki zarówno granitowe, jak i kwarcowe, czy kompozytowe.

To, jaki wybierzemy, zależy tylko od nas samych. Jest on podstawowym wyposażeniem każdej kuchni, w nim myjemy talerze, szklanki, garnki czy sztućce. Powinniśmy zadbać by zlewozmywak był czysty i ładny. Nie powinno się dopuszczać do rur wszelkich odpadów po jedzeniu, gdyż mogą one zapchać zlew i stworzyć przez to spory problem. Woda wylatująca z kranu nie będzie chciała spływać, lecz będzie unosiła się w zlewie, uniemożliwiając zmywanie naczyń. W zależności od tego, jaką mamy kuchnię i zapotrzebowanie, możemy zakupić zlewozmywak granitowy jednokomorowy lub dwukomorowy. Bywają również 1,5 oraz 2,5 – komorowe. Im więcej komór, tym bardziej ułatwione jest mycie naczyń, co skutkuje również mniejszym zużyciem wody. W jednej komorze możemy mieć namoczone brudne naczynia, zaś do drugiej wkładać wszystkie umyte w płynie, po czym po kolei je płukać. Dzięki temu żmudne zmywanie trwa krócej i nie jest tak męczące.