Jak przygotować ceremonię pogrzebową?

Przygotowanie ceremonii pogrzebowej jest wbrew pozorom dość skomplikowaną sprawą. Oprócz tego iż musimy załatwić wszystkie sprawy urzędowe związane ze śmiercią bliskiej osoby.

Musimy skontaktować się z zakładem pogrzebowym, który zajmie się wszystkimi sprawami związanymi z pochówkiem. Z pewnością trzeba poinformować zakład pogrzebowy o naszych wymaganiach i terminach. Pogrzeb powinien być przygotowany możliwe jak najszybciej po śmierci. Jeżeli decydujemy się na pogrzeb katolicki, wówczas powinniśmy wybrać kościół i termin nabożeństwa pogrzebowego. Zakład pogrzebowy będzie musiał dostarczyć, a następnie dostarczyć na cmentarz. Trzeba będzie wybrać wiele różnych rzeczy, przykładowo trumnę. Obecnie domy pogrzebowe oferują wiele różnych modelu trumien. Najczęściej wybieramy trumny drewniane lakierowane. Trzeba będzie się zdecydować jaki rodzaj drewna wybrać. Można zdecydować się na częściowo otwieraną trumnę, lub też zamkniętą. Spotkanie poświęcone planowaniu pogrzebu, to czas, aby zaplanować wszystkie szczegóły z domem weselnym. Warto porozmawiamy o rodzinnych tradycjach, życzeniach zmarłej osoby i wszelkich wymogach religijnych, jakie należy spełnić. Warto omówić także wygląd nekrologu, trzeba także omówić kwestię kwitów i wiązanek.

Musimy także określić drogę z kościoła do cmentarza, czy będziemy potrzebowali samochodów dla osób, które przyjdą na pogrzeb, czy też dostarczymy ich we własnym zakresie.

Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniego nagrobka, musimy wybrać rodzaj kamienia, kolor i oczywiście wielkość. Można dobrać także epitafium, czy też zdjęcie zmarłego na pomniku. Pomnik może wykonać zakład pogrzebowy Kraków jest miejscem, w którym świadczone są profesjonalne usługi pogrzebowe. Z pewnością znajdziemy firmę, która godnie zadba o o pamięć zmarłego, z pewnością cała oprawa pogrzebu powinna być bardzo profesjonalna. Na niektórych pogrzebach możliwa będzie także oprawa muzyczna, która zagra marsz pogrzebowy, oraz będzie towarzyszyła w trakcie pochówku na cmentarzu.