Pomoc prawna w przypadku zadłużenia firmy

Firmy z niektórych branż mogą mieć problem z utrzymaniem ciągłości finansowej, może być to spowodowane sytuacją z koronawirusem, gdzie niektóre branże miały ograniczone możliwości działania.

Dlatego też mogą wystąpić problemy z różnego rodzaju płatnościami, może być to przykładowo zaległość w stosunku do urzędu skarbowego czy też zakładu ubezpieczeń społecznych. Tego rodzaju zaległości mogą być dość duże, zwłaszcza jeżeli firma zatrudnia wielu pracowników.

Pomoc prawna w przypadku zadłużenia firmy

Jak wyjść z długów z pomocą kancelarii antywindykacyjnej?

Oczywiście problemy mogą dotyczyć także wielu innych zobowiązań przykładowo mogą być to kłopoty ze spłatą różnego rodzaju kredytów czy też pożyczek. Z pewnością wiele firm korzysta z różnych kredytów przykładowo na zakup środków trwałych, może być to także leasing samochodowy. Dlatego też często mogą mieć problem ze spłatą w terminie. Jeżeli zauważamy iż w kolejnych miesiącach nie zdołamy spłacić kredytu, wówczas możemy skontaktować się z bankiem, przedstawić naszą sytuację, niejednokrotnie udaje się dojść do porozumienia. Jeżeli jednak nie wiemy w jaki sposób załatwić tego sprawy możemy skorzystać z pomocy kancelarii antywindykacyjnej.

Kiedy właściciele firm pierwszy raz stają przed potrzebą negocjacji kredytu, nie zawsze wiedzą w jaki sposób należy odbywają się tego rodzaju negocjacje, dlatego też doświadczony prawnik będzie bardzo dobrą pomocą w tym przypadku. Warto sprawdzić czy egzekucja ma podstawy, dlatego też analizowana będzie dokładnie umowa, warto sprawdzić również zapisy które mogą pozwolić na odroczenie płatności czy też czasowe zawieszenie. Oczywiście będziemy chcieli doprowadzić do porozumienia z bankiem zanim rozpocznie się egzekucja komornicza, zaoszczędzić nam to bowiem wielu problemów. Oczywiście kancelaria antywindykacyjna może nam pomóc także w przypadku kiedy tryb postępowania został uruchomiony, wówczas kancelaria może negocjować z komornikiem na temat prowadzonych działań.

Naturalnie kancelaria antywindykacyjna może pomóc nam wyjść z długów. W niektórych przypadkach odroczenie spłaty rat kredytowych o kilka miesięcy może dać filmie czas aby stanęła na nogi, aby zaczęła zarabiać. Dlatego też tego rodzaju negocjacje mogą być bardzo dobrym pomysłem, warto skorzystać z takiej opcji kiedy znajdziemy się w złej sytuacji finansowej. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie kancelaria-antywindykacyjna.com/jak-wyjsc-z-dlugow/, dowiemy się w jaki sposób możemy rozpocząć współpracę z kancelarią antywindykacjną.