Wełniana flanela jest jedną z najwygodniejszych i najcieplejszych tkanin garniturowych.
Wełniana tkanina jest dostępna w różnych gramaturach, przy czym 350 gram to minimum potrzebne na garnitur zimowy. Każdy lżejszy w wadze materiał jest określany jako całoroczny. To może zadziałać, ale w zależności od tego, jak zimno zrobi się na zewnątrz, może być konieczne nałożenie dodatkowej warstwy środkowej, jak sweter, lub spodniej, jak bielizna termiczna. Jeśli kupujesz garnitury w sklepie lub nawet szyte na miarę, najprawdopodobniej nie będziesz musiał martwić się o wybranie określonej wagi, ponieważ są one klasyfikowane według sezonu.
Jak prawidłowo nosić garnitur jesienią i zimą
Niezależnie od pory roku, będziesz potrzebować standardowego garnituru w kolorze granatowym lub grafitowym. Inne kolory, które sprawdzają się szczególnie jesienią i zimą, to brązowy, rdzawy, leśny, a nawet popielaty, czyli jasnoszary. Jeśli na co dzień nosisz garnitury, masz więcej opcji i wzorów do wyboru, jak paski, krata, jodełka, pepitka, bo masz możliwość je wszystkie założyć. Ale jeśli nie nosisz często garniturów i martwisz się o wszechstronność i dobór pozostałej garderoby, gdybyś posiadał tylko jeden garnitur, trzymaj się prostego granatu lub średnio szarego koloru bez wyraźnego wzoru. Taki wybór jest najbardziej uniwersalny i wszechstronny, dobrze również pasuje do każdej sylwetki i typu męskiej urody. Z drugiej strony odrobina tekstury nie zaszkodzi, jeśli gładkie materiały wydają ci się oklepane i nudne.
Wszystko w twoim stroju powinno pasować do wspólnego motywu, a jesienią i zimą musisz również wziąć pod uwagę zmienność pogody. Nie tylko garnitur powinien być odpowiedni na zimę, ale także koszula, krawat, płaszcz i wszystkie inne akcesoria. Oznacza to, że nie powinieneś nosić cienkiej lnianej koszuli do grubego, wełnianego garnituru. Zdecyduj się na cięższą koszulę diagonalną lub flanelową. Do ciężkiego wełnianego płaszcza nie będziesz też nosić niskich zamszowych butów bez podszewki na śniegu, lepszym wyborem będą buty wysokie. Każdy element Twojego stroju musi być zgodny z tematem mody jesienno-zimowej, aby był jak najbardziej sensowny, nie tylko z punktu widzenia wyglądu i dotyku, ale także z praktycznego punktu widzenia. Zakładając odpowiednią odzież masz pewność, że nie zmarzniesz i nie przemokniesz.
Akcesoria i dodatki stosownie dobrane do jesiennych ubrań
Męska garderoba to nie tylko ubrania, ale również dodatki i akcesoria, a paleta kolorów powinna pasować do reszty twojego stroju. Nie można zapominać o prawidłowym doborze krawata, paska, zegarka i butów, a w chłodniejszych miesiącach ważne jest założenia czapki, szalika i rękawic, aby dopełnić swój wizerunek. Na stronie https://www.placpigal.pl/blog/jesienna-odziez-meska-2020-jaka-koszule-wybrac-na-chlodniejsze-dni/ znajdziesz artykuł z poradami na ten temat. Ubrania na ciepłe dni powinny być nieco luźniejsze i bardziej oddychające, nie mogą być za ciasne, zwłaszcza gdy jest gorąco i wilgotno. Odwrotnie jest w przypadku ubierania się zimą, zwłaszcza podczas noszenia warstw. Chcesz mieć pewność, że warstwy najbliżej skóry są najlepiej dopasowane i cieńsze. Dzięki temu unika się zbędnego obciążenia lub marszczenia się podczas nakładania większej liczby warstw, co jest bardzo niewygodne. Przykładowo pod gruby sweter czy bluzę zakłada się podkoszulkę lub T-shirt, który nie może być zbyt obszerny.