Czy drewniane zabawki są lepsze od plastikowych?

Kiedy widzisz drewniane zabawki, często od razu myślisz, że są zrównoważone, bezpieczne i ekologiczne.

Jeśli chodzi o zabawki wykonane z plastiku, zwykle zaczynasz mieć wątpliwości. Ale nie zawsze takie pierwsze wrażenia są rzeczywiście poprawne. Drewno jest materiałem naturalnym, ale wycinanie lasów może być szkodliwe dla środowiska. Nie powinno być jednak problemu, o ile podczas produkcji zabawek z drewna brane są pod uwagę kwestie środowiskowe, takie jak sadzenie nowych drzew, ograniczone wylesianie. Jeśli drewniana zabawka ma etykietę z certyfikatem FSC, możesz być pewien, że drewno zostało wykorzystane w sposób zrównoważony.

Czy drewniane zabawki są lepsze od plastikowych?

Kreatywne zabawki drewniane Little dutch

Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, że zabawka drewniana służy bardzo długo i masz możliwość przetworzenia jej na inny cel, podarowania jej innemu dziecku lub sprzedaży w przyszłości. Drewniane zabawki są stosunkowo tanie w porównaniu z bardziej skomplikowanymi alternatywami, a produkt, który otrzymasz, ma dobrą wartość, ponieważ jest wytrzymały, co oznacza, że ich wartość wzrasta w długim okresie użytkowania produktu. Zabawki wykonane z drewna, takie jak miniaturowe kuchnie, mała tablica lub zabawkowy zestaw medyczny czy do makijażu i pielęgnacji, to świetne rzeczy do zaoferowania dziecku, ponieważ zachęcają je do zabawy w udawanie i pozwalają puścić wodze fantazji. Kiedy dzieci udają lekarza, nauczyciela, kucharza i tak dalej, rozwija się ich kreatywność poprzez zabawę.

Muzyka to świetne narzędzie do inspirowania kreatywności, więc zaopatrzenie dziecka w instrument, nawet w wersji zabawkowej, jest dobrą formą zachęty. Zabawkowe ksylofony, flety, cymbałki, marakasy to proste instrumenty, z którymi twoje dziecko może eksperymentować, zanim przejdzie do większych instrumentów, takich jak gitara lub perkusja. Zabawki powinny pomóc dzieciom wyrażać siebie i rozwijać ich zainteresowania, dlatego warto sprawdzić, co dziecko lubi przed zakupem nowej zabawki.

Może to oznaczać zakup zabawki Little dutch naśladującej codzienne czynności, jak gotowanie, dbanie o ogród, robienie kawy, zakupy w sklepie, zabawa w dom dla lalek, majsterkowanie, robienie zdjęć lub opowiadanie historii. Możemy również kupić ciekawe zestawy klocków czy drewnianą kolejkę. Nie są to jedyne sposoby, dzięki którym zabawkę można uznać za edukacyjną, ale przynajmniej jest to dobry pomysł na rozpoczęcie wyboru zabawek.