Czy masz alergie? Musisz przeczytać te wskazówki!

Podczas gdy wiele osób zdaje sobie sprawę z alergii i doświadcza niektórych objawów, nie każdy zdaje sobie sprawę, kiedy może mieć alergie na cząsteczki w powietrzu! Pyłki, sierść zwierząt domowych i siano są częstymi wyzwalaczami ciężkich lub nawracających objawów alergicznych.

Przeczytaj wskazówki w tym artykule, aby pomóc w zarządzaniu alergiami.Stosuj lek na alergię raz dziennie, aby złagodzić objawy alergii, zanim je poczujesz. Możesz wziąć jedną tabletkę rano. i przez cały dzień nie będziesz odczuwać skutków alergii. Dostępnych jest kilka różnych marek, w większości dostępnych bez recepty, więc znajdź taką, która działa dla Ciebie.Zanim zaplanujesz spędzenie dnia na świeżym powietrzu, odwiedź stronę internetową AAAAI National Allergy Bureau i wprowadź swój kod pocztowy, aby znaleźć aktualne informacje na temat codziennej liczby pleśni i pyłków. Jest to również bardzo przydatne źródło informacji o wyborze miejsca na następne wakacje. Trudno się dobrze bawić, gdy walczysz z alergiami.Nie musisz unikać wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu w sezonie alergicznym. Upewnij się tylko, że postępujesz zgodnie z zaleconym leczeniem i podejmij wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby Twoja wycieczka była przyjemna. Kiedy to zrobisz, zyskasz wspaniałe efekty świeżego powietrza, jednocześnie utrzymując alergie na dystans.Ćwicz o odpowiedniej porze dnia. Jeśli lubisz ćwiczyć na świeżym powietrzu, ale jesteś alergikiem, są rzeczy, które możesz zrobić, aby nadal cieszyć się tym doświadczeniem. Lepiej jest ćwiczyć na świeżym powietrzu wczesnym rankiem lub później wieczorem, ponieważ poziomy pyłków nie są wtedy tak wysokie i prawdopodobieństwo wywoływania alergii jest mniejsze.W określonych porach roku ludzie cierpiący na alergie reagują na rzeczy w swoim otoczeniu. Jeśli masz objawy, które Twoim zdaniem są związane z alergenami w Twoim środowisku, skonsultuj się z lekarzem, aby spróbować zidentyfikować winowajcę. Czy masz alergie? Musisz przeczytać te wskazówki!

Przejmowanie środków zaradczych może do pewnego stopnia zadziałać, ale lepiej udać się do lekarza, który doradzi Ci w sprawie Twojego stanu.Dla tych, którzy kochają ideę pracy we własnym ogródku warzywnym, alergie wywołane przez pleśń i pyłki mogą wydawać się szczególnie uciążliwe.

Na szczęście nie oznacza to, że przyszli ogrodnicy muszą całkowicie zrezygnować z hobby. Zamiast tego muszą przechytrzyć alergeny zewnętrzne. Idealny czas na ogród to zaraz po burzy, kiedy deszczówka wypłukuje chmury pyłków, zarodników i innych alergenów. Alternatywnie można użyć węża ogrodowego do spryskania miejsca, w którym planują pracować.Jeśli sezon alergiczny sprawił, że Twoje oczy są suche, swędzące i podrażnione, zimny kompres może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby znaleźć ulgę. Nałożenie schłodzonego żelu, poduszki pod oczy lub szmatki na oczy może zmniejszyć obrzęk w ciągu kilku minut. Działa to również cuda w eliminowaniu brzydkich zaczerwienień; jest w dodatku niezwykle relaksujący!Aby uniknąć alergii w samochodzie, umyj samochód i trzymaj go zamknięty. Jeśli używasz klimatyzatora z zamkniętymi otworami wentylacyjnymi, zapobiegnie to przedostawaniu się pyłków i innych alergenów. Jeśli stale odkurzasz, możesz zapobiec gromadzeniu się osadów na siedzeniach i tapicerce. Może to faktycznie przyczynić się do wyeliminowania ataków alergii.Jadąc do szkoły lub pracy w szczycie sezonu alergicznego, ustaw klimatyzator pojazdu na „recyrkulację”. To ustawienie oczyszcza i chłodzi powietrze bez wciągania pyłków i zarodników z zewnątrz. Za każdym razem, gdy bierzesz samochód na wymianę oleju, poproś mechanika o wymianę filtra powietrza.Poznanie swoich opcji, w tym unikanie wyzwalaczy, dostępnych bez recepty leków przeciwhistaminowych, takich jak Claritin lub systemy irygacji do nosa, to świetny sposób na radzenie sobie z objawami. Nie pozwól, aby ciągłe kichanie i inne objawy kierowały twoim życiem! Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule, abyś mógł swobodnie oddychać i żyć swobodnie.