Elektroniczne licencje na programy dla firm

Każdy komputer powinien posiadać system operacyjny który będzie zarządzał wszystkimi podzespołami, oraz oprogramowaniem które jest na nim zainstalowany.

Oczywiście obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Microsoft Windows 10, możemy zakupić odpowiednią licencję dla użytkowania w domu czy też firmie. Oczywiście powinniśmy zwrócić na to uwagę, aby nie łamać z zasad licencyjnych oprogramowania. Obecnie bardzo popularne jest wersja Windows 10 Pro ESD, skrót ten oznacza Electronic Software Distribution, czyli jest to oprogramowanie które dystrybuowane jest za pomocą wysyłki kodu aktywacyjnego na naszą skrzynkę pocztową. Następnie pobieramy system ze strony producenta wówczas instalujemy go na naszym komputerze.

Elektroniczne licencje na programy dla firm

Systemy operacyjne i programy biurowe dla firm

Jeden z podstawowych programów jaki powinien znaleźć się na każdym komputerze jest program antywirusowy, oraz program który będzie chronił nasz ruch w sieci oraz pocztowe elektroniczną. Będzie to oprogramowanie które będzie blokowało strony podejrzane, które mogą w jakiś sposób rozprowadzać szkodliwe oprogramowanie, próbować uzyskać dostęp do naszego komputera czy też do naszych danych. Może być to przykładowo program Kaspersky Internet Security, który zajmuje się kompleksowa ochrona naszego komputera, w szczególności jeżeli chodzi o przeglądanie Internetu, oraz odbieranie poczty e-mail.

Kiedy posiadamy już systemy operacyjne oraz odpowiednio zabezpieczony komputer, powinniśmy zastanowić się jakie programy biurowe będą potrzebne w naszej firmie, może być to przykładowo pakiet Microsoft Office, w jego skład skład będzie wchodził edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, oraz program umożliwiający tworzenie prezentacji multimedialnych. Dzięki temu będziemy mogli tworzyć różnego rodzaju dokumenty, arkusze kalkulacyjne pozwalające tworzyć różnego rodzaju tabelę, zestawiania które będą potrzebne w naszej pracy, Oczywiście będziemy mogli stworzyć także prezentację multimedialną która będziemy mogli zaprezentować naszemu klientowi.

Kiedy chcemy zakupić oprogramowanie, możemy skorzystać z zakupu przez internet. Będzie ono nieco tańsze od innych wersji dystrybucyjnych, warto wejść na stronę https://teamnet-software.pl. Znajdziemy tam różnego rodzaju programy potrzebne do naszej firmy. Będą to systemy operacyjne, programy antywirusowe oraz oczywiście programy biurowe takie jak Microsoft Office. Po zakupie otrzymamy kod aktywacyjny który pozwoli nam na instalację danego oprogramowania.