Finanse: jak mądrze korzystać z pieniędzy

Pierwszym krokiem w kierunku poprawy sytuacji finansowej nie jest zarabianie większych pieniędzy.

Nie nabiera nawet nawyku oszczędzania. Zanim będziesz mógł zrobić cokolwiek ze swoją sytuacją finansową, najpierw musisz nauczyć się odpowiednio zarządzać pieniędzmi. Czytaj dalej, aby poznać podstawy dobrego zarządzania finansami.Aby ustalić dobrą historię kredytową lub naprawić złą, będziesz chciał utrzymać niskie salda karty kredytowej. Nigdy nie należy pozwolić, aby saldo zbliżyło się do maksymalnej linii kredytowej. Posiadanie rozsądnych sald, które regularnie spłacasz, jest oznaką odpowiedzialnego użytkownika kredytu, któremu można zaufać z długiem.Użyj co najmniej dwóch kart kredytowych, ale nie więcej niż czterech. Jedna karta nie zasili w wystarczającym stopniu Twojego kredytu. Ponad cztery karty mogą obniżyć Twój wynik i być trudnym do zarządzania. Zacznij od dwóch różnych kont kredytowych i w razie potrzeby dodaj nowe.Aby poprawić swoje nawyki związane z finansami osobistymi, stwórz różne kategorie dla różnych wydatków. Na przykład umieść stałe wydatki, takie jak czynsz lub spłata kredytu hipotecznego w jednej kategorii. Wydatki zmienne, takie jak jedzenie poza domem, zakupy i płatności kartą kredytową, należy umieścić w innej kategorii. Pomoże Ci to ustalić priorytety wydatków.Ustaw automatyczną wpłatę debetu na konto czekowe z konta oszczędnościowego lub linii kredytowej. Finanse: jak mądrze korzystać z pieniędzy

Wiele spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i banków nie pobiera opłat za tę usługę, ale nawet jeśli trochę kosztuje, to i tak nie ma problemu z odrzuceniem czeku lub zwrotem płatności elektronicznej, jeśli stracisz kontrolę nad saldem.Jeśli masz dodatkowe pieniądze, wrzuć je na konto oszczędnościowe online.

Konta te mogą przynosić duże odsetki, co z czasem może skutkować dużymi pieniędzmi. Skorzystaj z internetowego konta oszczędnościowego, jeśli chcesz, aby Twoje pieniądze pracowały dla Ciebie, aby osiągnąć swoje cele pieniężne.Elektronika jest bardzo droga i może dać ci dużo pieniędzy, jeśli nie dostaniesz dobrej oferty. Staraj się robić wszystkie zakupy elektroniki w Internecie, ponieważ znajdziesz świetne okazje i aukcje, które pozwolą Ci wybrać cenę, którą chcesz zapłacić.Jako student będziesz chciał zmniejszyć kwotę, którą wydajesz na książki i materiały eksploatacyjne. Zamiast kupować książki w księgarni na kampusie, która zwykle jest w cenie detalicznej, zaprzyjaźnij się z człowiekiem z wyższej klasy, który może ci je dać ze zniżką. To może zaoszczędzić setki dolarów na semestr.Zarządzanie energią to najlepszy sposób na zaoszczędzenie rodzinnych pieniędzy w ciągu roku. Wprowadzając kilka prostych zmian, co miesiąc zaoszczędzisz sporo na rachunku za media. Najszybszym, najłatwiejszym i najtańszym sposobem na rozpoczęcie oszczędzania jest wymiana żarówek na żarówki energooszczędne.Kiedy po raz pierwszy idziesz spotkać się z właścicielem mieszkania, ubierz się tak samo, jak na rozmowie o pracę. Zasadniczo musisz zaimponować właścicielowi mieszkania, więc pokazanie mu, że jesteś dobrze przygotowany, tylko sprawi, że zrobisz na nim wrażenie.Ważne jest, aby znaleźć bank, który oferuje bezpłatne konto czekowe. Niektóre banki pobierają miesięczną lub roczną opłatę za wymeldowanie z nimi. Opłaty te mogą się sumować i kosztować więcej, niż są warte. Upewnij się również, że z Twoim kontem nie są związane żadne opłaty odsetkoweJak widać, zarządzanie finansami to kwestia edukacji. Teraz, gdy nauczyłeś się podstaw, prawdopodobnie wpadniesz na nieskończoną liczbę pomysłów, które pomogą Ci poprawić swoją sytuację finansową. Eksperymentuj ze swoimi finansami, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najlepsze. Wkrótce będziesz zarządzał swoimi pieniędzmi, a nie na odwrót.