Kiedy powinniśmy podjąć decyzję o założeniu aparatu ortodontycznego?

Aparat ortodontyczny jest znany już od naprawdę wielu lat, od początku wieku dwudziestego, zaczęła się era nowoczesnych aparatów ortodontycznych.

Oczywiście nowoczesna w porównaniu do tego, jakich metod używało się do prostowania zębów. W dzisiejszych czasach mamy jednak o wiele więcej możliwości, a przede wszystkim te możliwości są o wiele skuteczniejsze. Aparat ortodontyczny sprawa, że nasze zęby stają się proste, a wszelkie wady zgryzu mogą zostać wyleczone, by nasz uśmiech był naszą wizytówką, a nie czymś, przez co będziemy uśmiechali się przez usta. Kiedy powinniśmy podjąć decyzję o założeniu aparatu ortodontycznego?

Nie ma nic lepszego jak piękny i szeroki uśmiech człowieka, którego rozbawimy.
Najczęściej wymienia się dwa typy aparatów ortodontycznych, które są najczęściej używane podczas korekcji zgryzu, a także prostowania zębów.

Jest to aparat ortodontyczny ruchomy, oraz aparat ortodontyczny stały. Ten pierwszy zazwyczaj jest używany w przypadku leczenia wad zgryzu u dzieci, u których występują jeszcze mleczne zęby. To aparat ortodontyczny, który ma małe właściwości prostowania zębów, a jego działanie jest bardziej skupione na korekcji wad zgryzu. Z kolei aparat ortodontyczny stały idealnie nadaje się do prostowania zębów jak również korekcji wad zgryzu szczęki. Jednak warto tez nadmienić to, że cena leczenia z użyciem aparatu ortodontycznego stałego jest o wiele większa niż leczenie aparatem ortodontycznym ruchomym. Dodatkowo bardzo istotne przy leczeniu aparatami ortodontycznymi jest to, by pacjent miał wszystkie zęby odpowiednio zaleczone, to jest brak jakiejkolwiek próchnicy, wszystkie ubytki odpowiednio uzupełnione, a przed samym założeniem aparatu żeby powinny być odpowiednio wyczyszczone na przykład poprzez proces specjalnego piaskowania. Średni czas leczenie wad zgryzu i prostowania zębów przyjmuje się na okres około dwóch lat. Jeśli więc szukasz odpowiedniego dla siebie ortodonty we Wrocławiu, koniecznie odwiedź aparat ortodontyczny cennik wrocław, a znajdziesz tam dodatkowo określone ceny tego typu aparatu oraz wizyt kontrolnych.