Przewodnik na temat korzystania z iPada

Czy jesteś zdezorientowany niektórymi sposobami pracy na iPadzie? Czy podwójne dotknięcie, slajdy stron i techniki powiększania rozwalają Twój umysł? Jeśli tak, być może właśnie znalazłeś rozwiązanie swojego problemu.

Poniżej znajdziesz kilka najlepszych wskazówek i porad, które pomogą Ci w korzystaniu z iPada.Jeśli Twoi znajomi również posiadają iPady, możesz udostępnić im całą swoją bibliotekę muzyczną i wideo. Otwórz aplikację ITunes i aktywuj funkcję udostępniania domu. Musisz także wprowadzić swój Apple ID w menu muzyki i wideo na iPadzie. Aby uzyskać dostęp do biblioteki udostępnionej, otwórz aplikację muzyczną lub wideo i wybierz więcej. Będziesz wtedy miał dostęp do listy bibliotek współdzielonych.Do zdalnych serwerów można uzyskać dostęp z iPada za pośrednictwem sieci VPN. Możesz użyć VPC na iPadzie, przechodząc do Ustawień, Sieci, a następnie włączając VPN. Po skonfigurowaniu zażąda twojej nazwy ekranowej i adresu serwera. Jeśli adres serwera nie jest czymś, co znasz osobiście, skontaktuj się z administratorem sieci.Utrzymuj porządek w aplikacjach dzięki funkcji folderów. Najnowsza wersja iOS umożliwia użytkownikom tworzenie folderów. Aby to zrobić, dotknij i przytrzymaj ikonę aplikacji, aż zacznie się poruszać lub podskakiwać. Następnie przeciągnij aplikację, aż znajdzie się nad inną aplikacją, która ma się znajdować w tym samym folderze. Przewodnik na temat korzystania z iPada

Teraz po prostu zwolnij.

iPad automatycznie utworzy folder z obiema ikonami aplikacji w środku.Masz dość pytań o dołączenie do różnych sieci Wi-Fi? Istnieje prosty sposób na rozwiązanie tego problemu w ustawieniach Wi-Fi. Po prostu wyłącz ustawienia Poproś o dołączenie. Nadal będziesz mógł dołączać do sieci; jednak musisz przejść do ustawień Wi-Fi i stamtąd dołączyć.Jeśli używasz iPada do grania w gry przez długi czas, bateria nie będzie działać tak długo. Możesz jednak rozszerzyć jego działanie, wyłączając funkcję wibracji używaną w wielu strzelankach lub grach wyścigowych. Jeśli grasz w te gry tylko kilka minut, możesz pozostawić tę funkcję włączoną.Często twórz kopie zapasowe iPada. Twój iPad wkrótce stanie się ważnym elementem Twojego codziennego życia, zawierającym rozrywkę, notatki, a nawet ważne dokumenty. Przyzwyczajaj się do tworzenia kopii zapasowej iPada każdej nocy, aby nie było szansy, że te dokumenty zostaną utracone na zawsze. Pamiętaj, że Twój iPad to wciąż technologia; może się złamać lub cegnąć bez większego ostrzeżenia.Jeśli chcesz zabezpieczyć kopie zapasowe iPada, możesz to zrobić, otwierając iPada w iTunes, przechodząc do zakładki podsumowania i wybierając Szyfruj dane. W ten sposób wszystkie informacje będą bezpieczne na wypadek, gdyby coś się stało, a utracisz wszystkie informacje na iPadzie.Czy chcesz szybciej i łatwiej dostać się do ulubionych witryn oznaczonych zakładkami? Możliwe, że opcja zakładki będzie trwała. Włącz opcję Zawsze pokazuj pasek zakładek w menu Ustawienia.Szybszym sposobem uzyskania dostępu do stron internetowych jest użycie klucza „.com”. Podczas przeglądania w Safari możesz zaoszczędzić czas, wpisując adresy witryn internetowych, po prostu dotykając tego klawisza. Możesz także mieć inne opcje, przytrzymując ten klawisz. Po dotknięciu i przytrzymaniu pojawi się menu, które da inne opcje adresu „.com”.Powinieneś teraz czuć się bardziej komfortowo i pewniej podczas obsługi iPada. Każda z powyższych wskazówek pomoże ci w ten czy inny sposób, jeśli chodzi o korzystanie z iPada. Wkrótce stanie się to drugą naturą i będziesz mógł manewrować swoim iPadem bez namysłu.