Kiedy warto udać się na wizytę do okulisty

Wiele potencjalnie poważnych problemów z oczami zaczyna się w okresie niemowlęcym lub dziecięcym, ale może pozostać niewykrytych.

Pediatra zbada oczy twojego dziecka po urodzeniu i podczas regularnych kontroli. Ale często wizyta u specjalisty, lekarza okulisty dziecięcego, jest najlepszą opcją. Okuliści dziecięcy są przeszkoleni w zakresie diagnozowania, leczenia i radzenia sobie ze wszystkimi problemami oczu u dzieci, a także przepisywania okularów i soczewek kontaktowych. Są również wykwalifikowani w rozpoznawaniu czasami subtelnych oznak problemów z oczami, których niemowlę lub małe dziecko nie potrafią opisać.

Kiedy warto udać się na wizytę do okulisty

Na prywatną wizytę u okulisty w Warszawie nie czeka się długo

Zablokowane kanaliki łzowe to stosunkowo powszechny stan występuje w okresie niemowlęcym, kiedy błona w przewodzie łzowym, który spływa do nosa, nie otwiera się po urodzeniu. Łzy nie mogą spłynąć, powodując ciągłe łzawienie oczu i możliwe infekcje oczu. Większość przypadków ustępuje bez leczenia, jednak niektóre dzieci wymagają delikatnego masażu lub zabiegu chirurgicznego, aby otworzyć błonę.

Większość rodzajów zaćmy rozwija się u osób starszych. Ale niektóre dzieci rodzą się z nimi lub rozwijają je w dzieciństwie w wyniku innych chorób, takich jak cukrzyca. Zaćma to zmętnienie soczewki oka, które może powodować niewyraźne lub podwójne widzenie, co wymaga operacji. Niedowidzenie jest najczęstszą przyczyną problemów ze wzrokiem u dzieci. Leczenie obejmuje stosowanie specjalnych kropli do oczu lub łatanie dobrego oka, aby zmusić oko leniwe do pracy.

Jeśli zależy nam na szybkiej wizycie w gabinecie okulistycznym, możemy wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło okulista warszawa prywatnie i sprawdzić, które gabinety mają krótkie terminy przyjęć pacjentów. Objawy problemów z oczami lub wzrokiem, na które należy zwrócić uwagę, to przede wszystkim łzawienie oczu, zaczerwienienie, które nie znika, częste pocieranie oczu lub mruganie, wydzielina ropna i sklejanie powiek, nieprawidłowe położenie gałek ocznych, częste przechylanie lub obracanie głowy, opadające powieki lub wyłupiaste oczy.