Odkrywaj Japonię i podziwiaj historyczne zabytki

Japonia to jedno z najpopularniejszych obecnie miejsc turystycznych na świecie.

Ten kraj charakteryzuje się wyjątkowym połączeniem tradycji i nowoczesności, w którym wiele świątyń i budynków z przeszłości współistnieje z nowoczesnymi osiągnięciami architektury i technologii. Zwiedzający mogą jednego dnia zanurzyć się w japońskiej historii i kulturze, a następnego rzucić okiem w przyszłość poprzez wysoki rozwój technologiczny w wielkich metropoliach. Prawie wszystkie miejsca historyczne są nadal wykorzystywane do swoich pierwotnych celów, pozostając jednocześnie otwarte dla turystów. Naturalne piękno przyrody i ogrodów w Japonii widać przez cały rok, wiosną będą to kwitnące wiśnie, a jesienią kolorowe liście klonów. Ponadto Japonia ma jeden z najniższych na świecie wskaźników przestępczości, co czyni ten kraj idealnym miejscem dla podróżników. Kultura Japonii jest rozległa i ma długą historię, można spróbować pysznego i oryginalnego jedzenia na straganach na ulicy, zwiedzać spokojne świątynie sintoistyczne, zagubić się na uliczkach urokliwych wiosek, czy odpocząć w pięknych i zadbanych parkach.

Warto odwiedzić oprócz wielkich miast również bardziej odludne zakątki, na przykład całe Hokkaido jest pełne oszałamiającego naturalnego piękna.

Takayama, założone w XVI wieku, jest historycznym miastem w górach Hida w japońskich Alpach, znanym z tradycyjnej atmosfery i smaków kulinarnych, w tym słynnej wołowiny Hida-gyu, wspaniałego ryżu. Chociaż miasto zyskało popularność na przestrzeni lat, nawet gdy centrum miasta jest pełne wycieczkowiczów, spacer z pewnością ujawni ciche i spokojne zakątki. Do znanych atrakcji w Takayama należą poranny targ na rzece i dzielnice, które szczycą się pięknie zachowanymi zabytkowymi budynkami, w których mieszczą się tawerny, zajazdy i sklepy. Sprawdź, co Japonia przewodnik ma jeszcze do zaoferowania. Głęboko w Alpach Japońskich znajdują się historyczne wioski Shirakawago i Gokayama, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historycznie wioski były niezwykle trudno dostępne, dlatego pozostały odcięte od większości pozostałej części Japonii aż do stosunkowo niedawnych czasów. Dziś te odległe wioski należą do najczęściej fotografowanych miejsc w Japonii dzięki stromym dachom krytym strzechą i pięknemu górzystemu otoczeniu.