Pozycjonujesz strony? Monitoruj indeksację linków.

Skupiamy się bardzo często na pozycjonowaniu stron. Dodajemy treść, tworzymy linki, ale nadal to nic nie daje. Jak to możliwe? Gdzie popełniliśmy błąd? Okazuje się, że błąd jest bardzo często spotykany.

Oznacza to, że tworzymy wszystko super, ale nie jest to strona zaindeksowana. Szkoda, że zaraz po tym jak udało nam się treść dodać nie zgłosiliśmy botom, że taka strona istnieje. Właśnie to jest indeksacja, że boty Google wiedzą o naszej stronie i tym, co się na niej znajduje. Im mamy bardziej wartościową treść tym szybciej można będzie awansować w wyszukiwarce internetowej. Tym samym nasza pozycja się umocni, a my będziemy mogli na tym dużo zyskać. Jeśli nie jesteśmy pewni, co się dzieje ze stroną i czy jest indeksowana to można będzie skorzystać z narzędzia bulk index checker, które daje nam naprawdę bardzo dużo możliwości. Warto je wykorzystać, a przekonamy się jak to wszystko wygląda. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i co ważne można z niego korzystać na wszystkich urządzeniach. To istotne, bo kontrole mamy i w domu, kiedy pracujemy i na wakacjach, kiedy odpoczywamy.


Aplikacja daje wiele możliwości, dlatego można będzie wreszcie dowiedzieć się czy boty odwiedziły naszą stronę.

Co jeśli włączymy index checker i okaże się, że nasza strona nie jest zaindeksowana? To trzeba będzie ją zgłosić botom. Jak to zrobić? Potrzebny nam plik robots.txt, który stworzymy. Gdyby się okazało, że plik jest, a botów nie było to, co? Może być tak, że w tym pliku i tych kilku linijkach są jakieś błędy, a my o tym nie wiemy. Sprawdzamy to, ale i sprawdzamy czy przypadkiem na stronie, która nie jest zaindeksowana nie jest treść, którą skopiowaliśmy od innych. Google bardzo tego nie lubi, dlatego mamy gwarancje, że nasza strona będzie pominięta. Trzeba zmienić treść i ponownie zgłosić stronę. Później będziemy ją monitorować za pomocą wspomnianego programu. Przekonamy się czy coś się zmieniło. Jeśli strona jest zaindeksowana to wtedy pozycjonowanie ma sens. Inaczej szkoda się w ogóle za to brać, bo nic tym nie zyskamy, a jedynie stracimy swój cenny czas.