PROMIENNIK PODCZERWIENI W TWOIM MIEJSCU PRACY

Duże zakłady pracy dość trudno jest ogrzać. Wymaga to nie tylko czasu, ale i sporych nakładów finansowych. Przynajmniej w teorii. Praktyka i nowoczesna technika pokazuje, że to wcale nie takie trudne, niedrogie i nie jest czasochłonne. Wystarczy zdecydować się na promienniki podczerwieni.

CZYM SĄ PROMIENNIKI?

Promienniki podczerwieni to urządzenia, które wprost mówiąc emitują promieniowanie podczerwone. Co ważne, ten typ promieniowania występuje również w przyrodzie. Naturalnymi promiennikami są, np. ogień oraz słońce. Nie zawsze jednak natura może zostać wprowadzona do zakładów pracy, a nawet naszych domów. Wynaleziony przez człowieka elektryczny promiennik podczerwieni jest grzałką, która rozgrzewa się do nawet kilkuset stopni Celsjusza. W wyniku tego działania, zaczyna wytwarzać promieniowanie podczerwone, które odczuwalne jest przez człowieka jako przyjemne ciepło.

DLACZEGO PROMIENNIKI WARTO ZAMONTOWAĆ W ZAKŁADZIE PRACY?

Jeśli posiadasz swoją halę produkcyjną lub inny, duży zakład pracy z pewnością wiesz, że Twoim obowiązkiem jest zapewnienie odpowiednich warunków Twoim pracownikom. Tradycyjne rozwiązania mogą być bardzo drogie w eksploatacji, a ponadto zanim ogrzewanie konwekcyjne przyniesie oczekiwany rezultat musi minąć sporo czasu, ponieważ ogrzewa ono powietrze. Promiennik podczerwieni emituje ciepło, które odczuwalne jest natychmiast. Oczywiście, potrzeba chwili, zanim temperatura osiągnie status wymaganej, ale to zaledwie minuty.

Instalując promienniki w swoim zakładzie zaoszczędzasz więc czas. Poza tym, szybko zauważysz, że Twoje rachunki bardzo zmalały. Tego typu ogrzewanie jest bowiem o wiele tańsze, od tradycyjnych metod. Wiele zależy od liczby promienników oraz ich mocy.

Możesz zdecydować się na instalacje zamontowane na stałe oraz na wersje mobilne, które możesz przesuwać wedle uznania. Bardzo istotne jest również to, że nie musisz dogrzewać promiennikami całego pomieszczenia. Możesz ukierunkować je na poszczególne stanowiska.