Dobierz koszulkę do kształtu ciała

Obecnie w codziennych stylizacjach zarówno mężczyźni jak i kobiety w różnym wieku noszą różnego rodzaju koszulki czy T-shirty.

Koszulka powinna być lekko dopasowana, z małymi otworami na ramiona, aby zapobiec zmarszczkom i umożliwić wchłanianie potu pod pachami. Nie wybieraj jednak zbyt ciasnej koszulki, ponieważ nie powinna być ona niewygodne. Idealne dopasowanie dopasowuje się do ciała tak ściśle, jak to możliwe, nie ograniczając ruchów, szczególnie jeśli zakładasz koszulkę pod inne warstwy ubrania.

Dobierz koszulkę do kształtu ciała

Koszulki medyczne damskie z zabawnymi nadrukami

Upewnij się, że koszulka jest wystarczająco długa, aby pozostać schowanym i upewnij się, że otwór na szyję jest mniej więcej tego samego rozmiaru co kołnierzyk koszuli. Koszulka nie może mieć jednak zbyt małego otworu na szyję, ponieważ będzie nas on uciskał i nie będzie nam wygodnie. Dobrze dopasowany podkoszulek wygładza tułów, dzięki czemu koszula leży płasko na ciele. Może również pomóc zamaskować wystający brzuch.

W każdym wieku możesz nosić koszulkę w różnorodnych stylizacjach i wyglądać świetnie. Nie ma znaczenia, jak dobrze wyglądasz i jak pewnie się w tym czujesz. T-shirty mają swój czas i miejsce, podobnie jak klapki, dżinsy czy kurtki jeansowe. Zawsze szanuj okazję, jeśli chcesz, aby inni cię szanowali i zakładaj koszulkę tylko na nieformalne okazje. Dobry krój koszulki wymaga dwóch rzeczy, czyli musi pasować do kształtu twojego ciała i nie może powodować dyskomfortu ani ograniczać swobody ruchów. Ubrania, które są dobrze dopasowane, eksponują sylwetkę, podczas gdy luźno dopasowane ubrania ją ukrywają.

Istnieją dwa podstawowe style koszulek, dekolt w szpic i okrągły dekolt. Dekolt w serek najlepiej prezentuje się na wysportowanych mężczyznach oraz na kobietach. Dekolt w kształcie litery v tworzy iluzję wyższego wzrostu i równoważy krótką szyję lub wąską twarz. Wycięcie okrągłe nie eksponuje tak bardzo szyi, zwraca mniej uwagi na górną część tułowia, co jest dobre, jeśli nie masz idealnej sylwetki. Jednak krój, fason i nadruk, jakie mają koszulki medyczne damskie, to twoja indywidualna decyzja. Pamiętaj tylko, aby nie eksponować zbyt mocno klatki piersiowej, niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz.