Jak się uczyć języka angielskiego, by się nauczyć?

Świat już od dawna jest globalna wioską. Niestety nie dla każdego. Jedną z najważniejszych umiejętności dziś jest znajomość języka angielskiego. To dzięki językowi możemy porozumiewać się niemal w każdym zakątku globu ziemskiego. Co zrobić, by język angielski przestał być językiem obcym?

Mów, mów i…mów jeszcze więcej

Wkuwanie słówek na pamięć, reguł gramatycznych, czasów jest pracochłonne i tak naprawdę daje znikome efekty. Dużo skuteczniejszym sposobem na poznanie języka obcego jest mówienie w tym języku.

Szkoła języka obcego to miejsce, gdzie kursant możemy mówić bez żadnych obaw. Jednym z największych problemów osób uczących się języka obcego jest zyskanie odwagi, by zacząć samemu mówić. Bardzo często świetnie rozumiemy tekst czytany, czy nawet mówiony, ale odwagi, by mówić samemu ciągle brak.

W szkole języka angielskiego, w przyjaznym środowisku dużo łatwiej pokonać własne lęki. Nie znasz wszystkich czasów, mylisz słowa, masz zły akcent? I co z tego? Tylko mówiąc można naprawić te wszystkie niedociągnięcia. Dzięki pomocy native speakera oraz grupy nie tylko można zmierzyć się z własną nieśmiałością, ale przede wszystkim otrzymać pomoc, która szybko zaowocuje.

Otocz się językiem

Ucząc się języka angielskiego warto poświęcić mu jak najwięcej czasu. Nie znaczy to jednak, że godzinami trzeba siedzieć przed biurkiem i zakuwać teorię. Trzeba otoczyć się językiem w życiu codziennym. Biegając można słuchać piosenek, a jadąc do pracy tramwajem włączyć mowę motywacyjną ciekawego coach’a – oczywiście po angielsku.

W domu warto słuchać piosenek w języku angielskim, oglądać programy rozrywkowe, czy filmy. A może wiedzę o współczesnym świecie warto zdobywać słuchając wiadomości na BBC? Szkoła języka angielskiego daje możliwość korzystania z autentycznych materiałów w języku angielskim. Prasa, książki, czy teksty audio przygotowane specjalnie dla grupy na konkretnym poziomie to materiały bezcenne w nauce języka angielskiego. Połączenie nauki w domu z pracą w szkole językowej w krótkim czasie przyniesie świetne efekty.

Ucząc się w szkole języka angielskiego kursant przede wszystkim odczuwa mobilizację do regularnej, systematycznej pracy, co w nauce języków obcych jest podstawowym elementem prowadzącym do sukcesu. Wyznaczony materiał należy opanować w konkretnym czasie, a następnie „przegadać” go w grupie. Wszyscy wiemy, ze konieczność wystąpienia przed grupą mobilizuje. W końcu wszyscy chcą dobrze wypaść.

Ucząc się samodzielnie bardzo trudno jest znaleźć w sobie siłę, by regularnie ćwiczyć. Szkoła języka angielskiego nie tylko mobilizuje do pracy, jest to miejsce, gdzie zyskamy solidne podstawy i grupę przyjaciół, z którymi dobrze się pracuje.