Komu i kiedy dają białe tulipany?

Tak się złożyło, że białe tulipany są uważane za symbol spokoju, czułości i czystej miłości. Hodowcy wyhodowali wiele odmian tego niezwykle delikatnego kwiatu. W nowoczesnych sklepach florystycznych białe tulipany są prezentowane w różnorodnych odmianach, więc zrobienie prezentu dla twojej dziewczyny lub siostry nie będzie trudne.

Legenda o białe tulipany

Wyobraź sobie starożytną Saksonię z nieopisanym kolorem i tożsamością. Wysoko w górach Turyngii rozkwitała kiedyś mała wioska Allendorf, w pobliżu której górowały ruiny starożytnego klasztoru. Miejscowi zaczęli dostrzegać niezwykłe zjawisko – wzdłuż murów starego klasztoru szła piękna dama w białej sukni, a tam, gdzie kroczyła jej stopa, rosły piękne białe tulipany.

Mieszkańcy obawiali się zrywać te kwiaty, uważając ich za posłańców nieszczęścia i nieszczęścia. Jednak zakochany młody pasterz wybrał kiedyś piękny kwiat, aby przedstawić tulipan jako prezent dla swojej ukochanej. W tym momencie zauważył, że koń uciekł ze stada. Ukrył kwiat w kapeluszu, pozostawił go na ziemi i rzucił się, by dogonić zwierzę. Wracając po rzeczy, młody człowiek nie znalazł ich w miejscu, w którym wyszedł. Co więcej, legenda mówi, że wkrótce zmarł na nieznaną dotąd chorobę.

W Anglii jest wesoła i podtrzymująca życie legenda o białym tulipanie. Pewnej nocy kobieta mieszkająca w malowniczym miejscu Devonshire usłyszała dziwne odgłosy w swoim ogrodzie i wyszła, aby zobaczyć, co się tam dzieje. Nad każdym białym tulipanem rosnącym w jej ogrodzie leciała mała piękna wróżka. Były to dzieci, a ich czarodziejscy rodzice siedzieli osobno i patrzyli, jak dzieci bawią się i robią figle. Kobieta uderzyła bajeczną gracją i pięknem tych magicznych mężczyzn, dlatego postanowiła posadzić wiele tulipanów w swoim ogrodzie, aby każda mała wróżka miała wystarczająco dużo miejsca na gry.

Widząc, jak kobieta opiekuje się wróżkami, ich rodzice postanowili ją zaskoczyć – wszystkie tulipany w ogrodzie pomalowali na różne kolory. Po śmierci dobrej kobiety jej majątek odziedziczył zły i chciwy krewny, który wykorzenił wszystkie kwitnące drzewa i rośliny. Wróżki opuściły te miejsca, ale białe tulipany nadal rosną na tych ziemiach, przypominam sobie tę wzruszającą legendę.

Główne odmiany białych tulipanów

Białe tulipany występują odpowiednio w różnych odmianach i może być kilka odcieni bieli. Na przykład istnieją czyste białe, biało-niebieskie, biało-kremowe, biało-różowe, żółtawo-białe kolory.

Najpopularniejszym z nich jest Antarktyda. Mają klasyczny wygląd i kształt, płatki lekko zaokrąglone na końcach i mocną ciemnozieloną łodygę. Odmianę Smirnoff można przypisać roślinom z frędzlami – wzdłuż krawędzi każdego płatka znajduje się grzywka w kształcie igły. Kwiaty te są często potrzebne do przygotowania prefabrykowanych kompozycji. Późna odmiana White Heart charakteryzuje się obecnością dużej liczby płatków w pąku, dzięki czemu roślina przypomina trochę elegancką, bujną piwonię.

Komu i dlaczego podano białe tulipany?

Tradycyjnie białe tulipany są prezentowane dziewczętom przez zakochanych młodych mężczyzn. Jest mało prawdopodobne, aby wymyślić czystszą i jaśniejszą nutę najbardziej szczerych uczuć niż bukiet tych pięknych kwiatów.

Ponadto można podać białe tulipany:

Mama na każde wakacje. Idealny do tego jest mono-bukiet białych tulipanów lub prefabrykowanych kompozycji, które zawierają inną florę, ale ten gatunek działa jako główny.

Żona Możesz podarować swojej żonie białe tulipany z nią lub bez niej. Wskazane jest wręczanie takich prezentów młodym kobietom; kobiety w wieku mogą nie docenić tego kroku.

Panna młoda Bukiet białych tulipanów zaprezentowanych na wesele będzie wyglądał cudownie. Wyrazi twoje uczucia wobec młodej i czystej urody, opowie o tym, jak szczere emocje odczuwasz, widząc szczęście młodych ludzi.

Siostra, siostrzenica lub córka. Wspaniały wybór flory na bukiet, przeznaczony na prezent dla młodej dziewczyny. Poproś kwiaciarnię, aby zaaranżowała kompozycję w opakowaniach w kolorze jasnoróżowym, fioletowym lub niebieskim.

Jest wiele powodów, by podawać białe tulipany. Na przykład:

  • W pierwszym lub dowolnym innym terminie. Ten bukiet z pewnością powie dziewczynie, jak bardzo jesteś jej drogi i jak uprzejmie czujesz się w związku.

  • Urodziny lub imieniny. Jeśli zdecydujesz się dać ukochanej dziewczynie, żonie, córce kwiaty na imieniny lub na urodziny, będą zachwycone.

  • Nie czekaj na ważną okazję, aby zadowolić swoją kobietę bukietem kwiatów, ponieważ wystarczy na to całkiem zwyczajny dzień.

  • Aby bukiet białych tulipanów wyglądał wyjątkowo elegancko i delikatnie, staraj się nie używać wielu elementów dekoracyjnych, błyszczących i dżetów w projektach jasnych kwiatów. Wystarczy użyć naturalnych materiałów o delikatnych kolorach, wstążek i drobnych ozdób. Może to być mały motyl, ważka, biedronka lub kokarda.