Pierwszy film z rolą główną antybohaterki Harley Quinn

W filmie ,,Ptaki Nocy”, spin-offie hitu kinowego ,,Legion Samobójców”, piękna Margot Robbie powraca jako antybohaterka Harley Quinn, aby założyć żeński zespół superbohaterów.

W Gotham City przestępczość nigdy nie śpi. Nikt tego nie wie tak dobrze, jak Harley Quinn, która jako lekarz w Arkham Asylum padła ofiarą Jokera, została zdradzona, torturowana i ostatecznie zamieniła się w jego najbardziej lojalną wspólniczkę i kochankę. Była pani psychiatra Harley Quinn (Margot Robbie) właśnie zerwała ze swoim chłopakiem, Jokerem (granym przez Jareda Leto w „Suicide Squad”) i szuka dla siebie nowych możliwości w mieście Gotham. Na razie jednak żyje bez celu, przeżywa bolesne rozstanie z ukochanym, zdobywa hienę i włóczy się po nocnych klubach Gotham, imprezując, rozrabiając i pijąc alkohol. Pierwszy film z rolą główną antybohaterki Harley Quinn

Podczas gdy Harley początkowo czuje się bezpiecznie i utrzymuje swoją separację z Jokerem w tajemnicy przed podziemnym światem Gotham, wkrótce zdaje sobie sprawę, że wiele osób może domagac się jej głowy.

Pewnego dnia spotyka szefa gangu, Romana Sionisa o pseudonimie Czarna Maska (Ewan McGregor), który wysyła za nią swojego zabójcę Victora Zsasza (Chris Messina). Młoda kobieta Cassandra Cain (Ella Jay Basco) ukradła mu cenny diament, a Harley ma go przynieść z powrotem, lub straci życie. Całe miasto ogarnia totalny chaos, kiedy trzy inne kobiety również zaczynają szukać Cassandry, diamentu i Czarnej Maski, a są to policjantka Renee Montoya (Rosie Perez), piosenkarka z klubów nocnych Dinah Lance występująca pod pseudonimem Czarny Kanarek (Jurnee Smollett-Bell), która jest na jego usługach, oraz zabójczyni Helena Bertinelli nazywana Łowczynią (Mary Elizabeth Winstead), która chce się zemścić na szalonym złoczyńcy. Ptaki Nocy to zabawna i przekorna opowieść, którą opowiada widzom sama Harley Quinn. Ścieżki Harleya, Łowczyni, Czarnego Kanarka i Renee Montoyi przecinają się, a ta różniąca się od siebie niemal wszystkim czwórka kobiet nie ma innego wyjścia, jak tylko połączyć siły, by pokonać Romana.