Jeśli chrapiesz, możesz również cierpieć na bezdech senny

Chrapanie zazwyczaj występuje częściej niż przez trzy noce w tygodniu.

Ze względu na swoją częstotliwość jest to bardzo uciążliwe dla partnerów, którzy dzielą łóżko z osobą chrapiącą. Jednak zwykle nie jest to postrzegane jako problem zdrowotny, chyba że występują oznaki zaburzeń snu lub bezdechu sennego, w którym to przypadku może być konieczna wizyta u lekarza i testy diagnostyczne. Chrapanie związane z bezdechem sennym jest bardziej niepokojące z punktu widzenia zdrowia. Bez leczenia taka dolegliwość może mieć poważne konsekwencje dla snu i ogólnego stanu zdrowia osoby, która chrapie. Nieleczony bezdech senny wiąże się z niebezpieczną sennością w ciągu dnia i poważnymi schorzeniami, w tym problemami sercowo-naczyniowymi, wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą, udarem i depresją. Wiele przypadków chrapania jest łagodnych, ale ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, jeśli występują oznaki potencjalnego bezdechu sennego. Takimi objawami jest bardzo głośne i uciążliwe chrapanie, które występuje trzy lub więcej razy w tygodniu, zatrzymywanie oddechu podczas snu, otyłość lub niedawny przyrost ciała, wysokie ciśnienie krwi, bóle głowy oraz nadmierna senność w ciągu dnia. Jeśli zauważyłeś którykolwiek z tych objawów, ważne jest, aby omówić problem z lekarzem, który może określić, czy konieczne są dodatkowe badania lub leczenie. Warto również zdecydować się na leki na chrapanie, ponieważ z pewnością ograniczy to występowanie tego problemu.

Większość osób, którzy chrapią, nie zdaje sobie z tego sprawy, chyba że powie im to ktoś inny, a to po części jest przyczyną braku działań z ich strony w celu ograniczenia objawów chrapania.

Skuteczne sposoby na chrapanie możesz znaleźć online, wejdź na stronę http://sposobynachrapanie.pl. Jeśli śpisz sam, najlepszym rozwiązaniem jest skonfigurowanie urządzenia nagrywającego. Może to być magnetofon, dyktafon lub jedna z wielu aplikacji na smartfony. Najlepiej nagrywać swój sen przez wiele nocy, ponieważ chrapanie może nie występować każdej nocy. Szukaj innych sygnałów ostrzegawczych związanych z zaburzeniami snu w swoim samopoczuciu, takich jak zauważalna senność w ciągu dnia, zmęczenie, problemy z uwagą lub myśleniem lub niewyjaśnione zmiany nastroju oraz drażliwość.