Most Bastei

Na początku IXX wieku Szwajcaria Saksońska została odkryta dla turystyki

Na południowy wschód od Drezna położone są Góry Połabskie. Ich niemiecka część nosi nazwę Szwajcarii Saksońskiej. Na początku IXX wieku Szwajcaria Saksońska została odkryta dla turystyki. Region jest wyjątkowo atrakcyjny krajobrazowo. Na niewielkiej przestrzeni jest mnóstwo niezwykle interesujących obiektów do zwiedzania. Most Bastei jest jednym z nich.

Największa turystyczna atrakcja Szwajcarii Saksońskiej

Most Bastei przerósł sławą cały region Szwajcarii Saksońskiej. Jest miejscem, do którego podąża mnóstw turystów nie tylko z Niemiec. Most został zbudowany w latach 20. XVII wieku. Zbudowano go na wysokości 110 metrów nad poziomem morza w celu połączenia ze sobą dwóch pobliskich miejscowości: Rathen i Stadt Wehlen. Pierwszy most został zbudowany z drewna. Bardzo szybko, bo już po 30 latach po zakończeniu budowy, zastąpiono go mostem kamiennym. Bardzo szybko most stał się turystyczną atrakcją regionu. Już w XIX wieku do mostu przybywali pierwsi turyści. Nic więc dziwnego, że dzisiaj prowadzi do niego wiele szlaków turystycznych.

Jak dostać się do mostu Bastei?

Do mostu Bastei można dostać wybierając jeden z czterech szlaków turystycznych. Z miejscowości Rathewalde prowadzą dwa szlaki: niebieski i żółty. Pierwszy z nich prowadzi przez wodospad Amselfall, drugi przez schronisko Steinerner Tisch. Z miasta Stadt Wehlen do mostu Bastei prowadzi szlak znakowany na czerwono. Osoby, które chcą poznać inne atrakcje Szwajcarii Saksońskiej mogą kontynuować wędrówkę tym szlakiem aż do gminy uzdrowiskowej Rathen. Ostatni szlak oznaczony jest kolorem zielonym. Początek tego szlaku znajduje się w miejscowości Lohmen. Szlak prowadzi przez schroniska Waldidylle i Steinerner Tisch. Wszystkie szlaki prowadzące do mostu Bastei są niezwykle atrakcyjne, dostarczają wrażeń na długo pozostających w pamięci.

Most Bastei: niezapomniane widoki

Liczba turystów wybierających się na most Bastei jest ogromna. Warto więc wybrać się tam wczesnym rankiem. Na taras widokowy znajdujący się o krok od mostu prowadzi labirynt składający się z 900 schodów. Z tarasu rozciąga się widok na płynącą w dole rzekę Łabę. Przy ładnej pogodzie w oddali widoczne jest miasteczko Rathen, twierdza Königstein oraz masywy skalne Pfaffenstein i Liliestein. Najwięcej turystów jest oczywiście na moście, tylko nieliczni decydują się na wędrówkę do ruin zamku. Nazwa mostu pochodzi od wnoszącej się nad wodami Łaby skały. Jej kształt przypomina basztę. W języku niemieckim baszta to bastei. Skała wznosi się na wysokość 190 metrów. Jest ulubionym miejscem wielu wspinaczy.

Most Bastei to tylko jedna z atrakcji czekających na turystów w Szwajcarii Saksońskiej. Most przyciąga mnóstwo turystów. Rozciągają się z niego widoki między innymi na Łabę. Most Bastei to także węzeł szlaków wiodących do innych, równie atrakcyjnych punktów widokowych. Widoki, które rozciągają się z każdego z nich zapierają dech w piersiach. Nic więc dziwnego, że most Bastei i jego okolice są tłumnie odwiedzane przez turystów. Z Polski warto wybrać się tam nawet tylko na weekend.